Svátek má: Oldřich

Zprávy

Velikost textu:

Izrael se chystá zvýšit efektivitu energetické infrastruktury

Izrael se chystá zvýšit efektivitu energetické infrastruktury

Izrael se chystá revolučním způsobem zvýšit efektivitu své energetické infrastruktury. Nový plán byl oznámen ve společném prohlášení ministerstva energetiky a Úřadu pro plánování. 

Benjamin Netanjahu
12. srpna 2023 - 09:01

Nový plán, který byl oznámen ve společném prohlášení ministerstva energetiky a Úřadu pro plánování, má za cíl umožnit výstavbu skladovacích zařízení přímo v obytných domech. Tato inovativní koncepce by mohla mít široký dopad na energetickou udržitelnost a snížení znečištění.

Plán počítá s instalací skladovacích zařízení nejen v obytných domech, ale také na nabíjecích stanicích pro elektromobily a čerpacích stanicích pro ukládání energie generované z fotovoltaických zařízení. Tímto způsobem bude možné lépe využívat obnovitelnou energii a lépe regulovat dodávky elektřiny v oblastech s vysokou poptávkou.

Psali jsme:

Ministerstvo energetiky zdůraznilo, že tento krok nejen zvýší celkovou účinnost elektrické sítě, ale také umožní dodávky elektřiny mimo výrobní hodiny, což je klíčové pro pokrytí poptávky. To by mohlo zvýšit výrobní potenciál obnovitelných zdrojů energie a současně snížit znečištění ovzduší a poškození krajiny.

Tímto plánem se Izrael stává průkopníkem v oblasti skladování energie přímo v obytných domech a mohl by představovat inspiraci pro další země hledající inovativní způsoby, jak zvýšit efektivitu a udržitelnost svých energetických systémů. Izrael tak ukazuje, že budoucnost může být spojena s využitím moderních technologií ke zlepšení energetického sektoru a ochraně životního prostředí.

(böhm, foto: repro bloomberg tv)



43-8974200277/0100

Pro platby ze zahraničí: IBANCZ5601000000438974200277
BIC / SWIFT kódKOMBCZPPXXX






Kdo se podle vás stane příštím americkým prezidentem?