Svátek má: Oldřich

Zprávy

Velikost textu:

Jaká bude ruská odpověď na Storm Shadow a další rakety?

Jaká bude ruská odpověď na Storm Shadow a další rakety?

Kyjev změnil taktiku konfliktu proti Rusku. Je zpět s dělostřeleckými údery a vyčerpáním protivníků, ale to zjevně není vše! Rusy čeká peklo, protože režim Vladimira Zeleského zřejmě rozpoutá raketovou válku!

Ilustrační foto
8. srpna 2023 - 03:20

Britské rakety dlouhého doletu „Storm Shadow“ již Kyjev má a používá je hojně a nyní by mohal Ukrajina získat německé rakety „Taurus“ a americké ATACMS!

Svět se bojí, že dodávka raket dlouhého doletu Kyjevu by mohla být tím bodem, který donutí Rusko brutálně reagovat! Ta brutální reakce by mohla být taktická jaderná zbraň!

Připomeňme, že ruský prezident Vladimir Putin dal jasně najevo, že je připraven použít jaderné zbraně k obraně ruského území.

Taktické jaderné zbraně jsou malé jaderné hlavice a nosné systémy určené pro použití na bojišti nebo při omezených útocích. Jsou navrženy tak, aby ničily nepřátelské cíle v určité oblasti bez šíření masivního radioaktivního odpadu.

Ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba oznámil, že během telefonického rozhovoru s americkým ministrem zahraničí Antonym Blinkenem žádal, aby USA poslaly na Ukrajinu rakety dlouhého doletu ATACMS s dosahem 300 až 500 kilometrů.„S tajemníkem Blinkenem jsme diskutovali o dalších krocích k rozšíření globální podpory pro mírovou dohodu a řešeních pro rozšíření exportu obilí," napsal Kuleba na sociální síti J, dříve známé jako Twitter.

Dodal, že poděkoval Spojeným státům americkým za poskytnutou pomoc.

„Zdůraznil jsem, že je nutné zlepšit vybavení Ukrajiny, pokud jde o rakety dlouhého doletu, poskytnutím ATACMS,“ uvedl Kuleba.

Ministerstvo zahraničí dříve uvedlo, že oba představitelé diskutovali o protiofenzivním úsilí Ukrajiny, o schůzce konané v saúdském městě Džidda o dosažení trvalého míru a dlouhodobých bezpečnostních dohod mezi oběma zeměmi.

„Tajemník zopakoval pevnou podporu Spojených států amerických pro obranu Ukrajiny před ruskou agresí a potvrdil stálou podporu silné ukrajinské armádě a obranným institucím,“ uvádí se v prohlášení Ministerstva zahraničních věcí USA.

Připomeňme, že vedoucí ukrajinské delegace v Parlamentním shromáždění NATO Jegor Černiv řekl, že klíčové parlamentní frakce v Německu dosáhly konsensu ohledně dodávek řízených střel „Taurus“ na Ukrajinu s dosahem 500 kilometrů.


V květnu dodala Velká Británie Ukrajině střely s dlouhým dosahem Storm Shadow, které společně vyvinuly Británie a Francie a které jsou obvykle odpalovány ze vzduchu, s dosahem více než 250 kilometrů.

Kyjev používá k útokům na cíle na Krymu a v hloubce ruského území rakety dlouhého doletu „Storm Shadow“!


(rp,prvnizpravy.cz,informer,foto:arch.)43-8974200277/0100

Pro platby ze zahraničí: IBANCZ5601000000438974200277
BIC / SWIFT kódKOMBCZPPXXX


Kdo se podle vás stane příštím americkým prezidentem?