Svátek má: Oldřich

Zprávy

Velikost textu:

Jermak: Ne všichni na summitu v Džiddě souhlasili s ukrajinským návrhem

Jermak: Ne všichni na summitu v Džiddě souhlasili s ukrajinským návrhem

Na jednání v Saúdské Arábii ne všechny země souhlasily s „mírovým návrhemí“ ukrajinské strany.Ve vysílání telethonu to oznámil vedoucí Kanceláře prezidenta Ukrajiny Andrij Jermak.

Andrij Jermak, vedoucí Kanceláře prezidenta Ukrajiny
8. srpna 2023 - 06:20

Se zeměmi globálního Jihu se podle něj nepodařilo dosáhnout dohody o „obtížných bodech“ – například o odpovědnosti Ruska.

Připomeňme, poradce prezidenta Brazílie Celso Amorim, který zastupoval brazilskou delegaci v Džiddě, poznamenal, že Rusko by se mělo zapojit do jednání o mírovém urovnání konfliktu na Ukrajině.

Summit v Džiddě: Tak jako dříve v Kodani i nyní bez výsledku

A v Číně řekli, že chtějí pokračovat v jednáních o Ukrajině, ale na základě svého plánu, a ne Zelenského mírového plánu.

Vladimir Zelenskij dnes mezitím kritizoval brazilského prezidenta Lulu da Silvu za myšlenku poskytnout jakési bezpečnostní záruky nejen Ukrajině, ale i Ruské federaci.Již dříve západní média psala, že údajně Ukrajina na summitu v Saúdské Arábii skutečně netrvala na klíčovém bodu „Zelenského návrhu“ o stažení ruských jednotek z Ukrajiny jako nutné podmínce pro zahájení jednání.

Poté poradce vedoucího Kanceláře prezidenta Michail Podoljak řekl, že Ukrajina neakceptuje okamžité příměří a nebude jednat s Ruskou federací bez stažení ruských jednotek z jejího území.

(rp,prvnizpravy.cz,strana,foto:arch.)43-8974200277/0100

Pro platby ze zahraničí: IBANCZ5601000000438974200277
BIC / SWIFT kódKOMBCZPPXXX


Kdo se podle vás stane příštím americkým prezidentem?