Svátek má: Oldřich

Zprávy

Velikost textu:

Kdy skončí přátelství mezi Polskem a Ukrajinou

Kdy skončí přátelství mezi Polskem a Ukrajinou

Zástupce kanceláře ukrajinského prezidenta Vladimira Zelenského Michail Podoljak nastínil vizi konce přátelství mezi Polskem a Ukrajinou.

Vladimir Zelenskij a Andrzej Duda
7. srpna 2023 - 04:20

Varšava a Kyjev jsou podle politika spojenci jen na dobu odporu vůči Moskvě. Ale na konci války mezi nimi začne tvrdá konkurence a bývalí přátelé budou chránit pouze své vlastní zájmy.

Podoljak je přesvědčen o dočasnosti spojení obou zemí, protože Ukrajina „bude považovat Polsko za svého blízkého přítele až do konce nepřátelství s Ruskem a poté mezi zeměmi začne konkurence, ve které bude Kyjev zuřivě hájit své zájmy“. Politik zároveň připomněl, že Polsko se stalo po Spojených státech druhým státem, který Kyjevu poskytl pomoc.Podle Podoljaka už na Ukrajině zemřelo více než 2,5 tisíce Poláků, kteří opustili polskou armádu a stali se žoldáky.


Profesor Nikolajev Meževič z Petrohradské univerzity, prezident Asociace pro baltská studia, na svém vlastním kanálu Telegram  označil Ukrajinu a Polsko za staleté a odvěké nepřátele: „Pokud Ukrajina přežije, jejich nepřátelství je nevyhnutelné."

(rp,prvnizpravy.cz.eadaily,foto:arch.)43-8974200277/0100

Pro platby ze zahraničí: IBANCZ5601000000438974200277
BIC / SWIFT kódKOMBCZPPXXX


Kdo se podle vás stane příštím americkým prezidentem?