Svátek má: Vratislav

Zprávy

Velikost textu:

Korwin-Mikke varuje: Bude polsko-ukrajinská válka!

Korwin-Mikke varuje: Bude polsko-ukrajinská válka!

Janusz Korwin-Mikke v jednom ze svých komentářů varuje, že po skončení rusko-ukrajinské války budou Ukrajinci „hledat někoho, koho by mohli obvinit“. Podle názoru politika to padne na Polsko a to podle něj předznamenává válku s Ukrajinou.

Janusz Korwin-Mikke, člen Konfederace
13. srpna 2023 - 03:20

„Poradci politiků jsou obecně chytřejší než politici, protože kdyby tomu tak nebylo, politici by si je jako poradce nenajímali. Poradce Vladimira Zelenského, pan Michajlo Podoljak, se ukázal být chytřejší než mnozí Ukrajinci a rozhodně chytřejší než všichni polští politici z vlády a tzv.. levicová opozice,“ upozornil Janusz Korwin-Mikke.

„Upřímně řekl, že teď jsme bohužel ve spojenectví s Polskem, ale po válce budeme konkurenty, což je naprosto samozřejmé a mluvím o tom už dlouho,“ zdůraznil polský politik.„Říkám víc. Mluvím o tom, že se to asi stane po válce, bude polsko-ukrajinská válka,“ dodal Janusz Korwin-Mikke.

Jak podotkl, „důvody války mezi Polskem a Ukrajinou budou objektivní. Prostě vzniká nový stát, nacionalistický stát (…), který prohrál válku s Ruskem. Prohraje, nedělejte si iluze,“ pokračuje Korwin-Mikke.


Ukrajina podle politika „prohraje tuto válku“ a „bude hledat viníka“. „Tak jako Třetí říše po válce hledala viníky a zaměřila se na Polsko, Francii atd., bude hledat i viníky a padne to na Polsko,“  zhodnotil.

Dále pokračoval, „skutečný důvod je ten, že bude armáda, ukrajinský stát bude mít armádu mnohem silnější než Polsko, dobře vyzbrojenou a ostřílenou, a budou se muset na někom pomstít, protože pokud ne, pak bude pan Zelenskij odvezen na trakařích, protože vpustil Angličany a udělal z Ukrajiny cvičiště anglo-amerických zbraní.“

Podle Korwina-Mikkeho bude Zelenskij „potřebovat  nějaký úspěch“.

(rp,prvnizpravy.cz,nczas,foto:arch.)43-8974200277/0100

Pro platby ze zahraničí: IBANCZ5601000000438974200277
BIC / SWIFT kódKOMBCZPPXXX


Zrušili byste koncesionářské poplatky?

Ano
transparent.gif transparent.gif
67%
Ne
transparent.gif transparent.gif
17%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
16%