Svátek má: Lenka

Zprávy

Velikost textu:

Larry Johnson: Putinovo příkré varování na adresu Polska a NATO

Larry Johnson: Putinovo příkré varování na adresu Polska a NATO

V minulých dnes uspořádal Putin společně se členy Ruské bezpečnostní rady videokonferenci.

Videokonference
1. srpna 2023 - 07:20

Na videokonferenci bylo konstatováno, že Rusko se na základě informací z veřejných i zpravodajských zdrojů domnívá, že Polsko v reakci na současnou situaci,  kdy se ukrajinská protiofeníva hroutí, plánuje zabrat ukrajinské území západně od řeky Dněpr.

K čemuž na videokonferenci zůčastněný ředitel ruské Zahraniční zpravodajské služby Sergej Naryškin řekl: Podle informací, získaných z různých zdrojů, se političtí činitelé ve Varšavě začínají přiklánět k názoru, že žádný druh západní pomoci, jež se dnes Kyjevu poskytuje, nepomůže Ukrajině dosáhnout cíle, jež tato pomoc sleduje. A navíc se tito činitelé domnívají, že porážka Ukrajiny je jen otázkou času.

V souladu s tímto názorem se tito polští činitelé zabývají plánem zmocnit se západních oblastí Ukrajiny tím, že zde rozmístí své vojenské jednotky. Tento postup pak budou prezentovat jako plnění závazků, vyplývajících z Polsko-Litevsko-Ukrajinské bezpečnostní iniciativy, zvané Lublinský trojúhelník.

Jde o plány, které si vyžadují též zvýšený počet perzonálu kombinované Polsko-Litevsko-Ukrajinské brigády, působící pod dohledem už uvedeného Lublinského trojúhelníku.

K uvedené problematice Putin na videokonferenci řekl: Co se týká politiky ukrajinského režimu, není to naše věc. Pokud se chtějí něčeho vzdát nebo prodat, aby zaplatili svým šéfům, je to jejich záležitost. Nebudeme zasahovat. Bělorusko je ale částí  svazového státu a zahájit agresi proti Bělorusku by znamenalo zahájit agresi proti Ruské federaci. Odpovíme na to všemi prostředky, které máme k dispozici.

K čemuž si dovolím připodotknout slovo i já: Vidíme, jak se veřejné mínění v Evropě mění. Jak Evropané i evropské elity vidí, že podpora Ukrajiny je slepá ulička, prázdné nekonečné plýtvání penězi i úsilím, a ve skutečnosti slouží zájmům někoho jiného, který je od Ukrajiny daleko. To je globálního hegemona, těžícího z oslabení Evropy... A jinak je výhled jasný: v případě, že polské síly vstoupí řekněme do Lvova nebo na jiná ukrajinská území, zůstanou tam a zůstanou tam navždy. A vlastně se nedočkáme ničeho nového.Na výše uvedený Johnsonův článek řeagoval P.C.Roberts tímto textem:
Stať Larryho Johnsona dokazuje, že moje často vyjadřované obavy z neustále se rozšiřujícího konfliktu na Ukrajině byly správné. Putin je tedy nyní konfrontován americko-polským plánem, předpokládajícím, že Polsko obsadí západní Ukrajinu. To by přivedlo Ukrajinu do NATO a přivedlo by vniveč Putinův cíl demilitarizovat Ukrajinu a udržet Ukrajinu jako nezávislou, ale neutrální zemi...Putin kupodivu dává najevo, že akceptuje, aby Polsko obsadilo západní Ukrajinu, pokud to ovšem neohrozí Bělorusko. Jinými slovy: Ukrajina vstoupí do NATO jako součást Polska.

Pokud Putin nenajde vůli dobýt Oděsu, Charkov a severovýchodní Ukrajinu, Polsko bude mít černomořskou základnu a rakety na ruských hranicích. A vítězství na úkor Ukrajiny a Ruska bude patřit Washingtonu.

(rp,prvnizpravy.cz, vybral a přeložil Lubomír Man,pcroberts,foto:kremlin)43-8974200277/0100

Pro platby ze zahraničí: IBANCZ5601000000438974200277
BIC / SWIFT kódKOMBCZPPXXX


Kdo se podle vás stane příštím americkým prezidentem?