Svátek má: Otýlie

Zprávy

Velikost textu:

Média: Šéfové států se shodli jak se vyrovnat se zdražováním energií

Média: Šéfové států se shodli jak se vyrovnat se zdražováním energií

A co na to neznámý občan? To si z nás děláte pr… srandu? EU svou politikou způsobí obrovský problém a šéfové jejich členských zemí nás ujišťují, že našli způsob, jak nás trochu zachrání.

Ilustrační foto
24. října 2021 - 07:20

To je, jako když někdo vyhodí do povětří přehradu a pak oznámí, že lidem ze zaplavených vesnic a měst sníží úroky z půjček na obnovu domů! Dokonce jsem četl, že za nás v Bruselu bojují. S kým proti komu a jak…?  ptá se v komentáři Karel Petřík.

Pamatuji, jak komunisté také stále bojovali za naše blaho, naši pravdu, naši svobodu a mír. Ti ale mohli ukázat – tam, za elektrickým plotem je náš nepřítel. Ten může za všechny naše problémy a neúspěchy. Na koho ukáží ti vysmátí zástupci svých zemí v Bruselu? Kdo a kde je nepřítel? Mohou se rozpočítat na prvý – druhý a pak na sebe vzájemně ukázat. U nás to jako obyčejně zachrání ČT a spol. Ti totiž vědí, že za to může Putin.


Naši velkoevropané v čele se senátem v něm vidí diktátora pro nebohé Rusko a celosvětovou hrozbu. EU vymýšlí jednu sankci za druhou. Naši politici se pyšně natřásají před publikem jako nepřátelé Ruska. Naše největší TV si nenechá ujít jedinou příležitost se rochnit v osočování všeho druhu opřených často jen o svou víru. A teď se všichni diví, že Putin dává přednost v zásobování plynem svým úpícím občanům před nepřáteli, jak se sami označují. Ptám se: jak by se chovala EU v jeho situaci? Ano, tak už se přestáváte divit.  Nevím, zda je Putin jako příčina všeho zla a problémů v jiných zemích oblíbený stejně jako u nás, ale je mi to vlastně jedno.

Není mi ale jedno, kam se to turecké – ne, to bych nám fandil, tedy kam to naše planetární hospodaření přivede MOJI rodinu, MOJE město a MOU vlast. Bojím se, že mezi našimi politiky nenajdeme takové, kteří chápou obsah slov „normální přátelské vztahy mezi námi a libovolnou velmocí“.

8.11. vzpomeneme výročí bitvy na Bílé hoře. Tato bitva byla startovním výstřelem pro války a epidemie v kulisách „ malé doby ledové“. Počet obyvatel Evropy poklesl za 30let na jednu třetinu. Připadá mi, že EU dělá vše pro to, abychom si tehdejší ÚDĚL zopakovali. Tenkrát stejně jako dnes – nebude kam utéct!


(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)