Svátek má: Vratislav

Zprávy

Velikost textu:

P.C.Roberts: Nejnovější vtip o Putinovi

P.C.Roberts: Nejnovější vtip o Putinovi

Tiskový mluvčí ruského prezidenta Peskov si do kanceláře v Kremlu sezve všechny v Rusku přítomné západní novináře a oznámí jim, že příštího dne odletí jeho pán a prezident Ruské federace Putin do lázeňského města Soči.

Paul Craig Roberts, americký publicista
16. srpna 2023 - 04:20

Zde je připraven poskytnout jim životní zážitek v podobě něčeho ve světě dosud nevídaného.„Všichni jste zváni, sami všechno uvidíte a pochopíte“ řekne Peskov na závěr západním novinářům, kteří od tohoto okamžiku žijí už jen ve vzrušených debatách o tom, co to v Soči asi spatří či uslyší.


Napětí dalšího dne je nepopsatelné. Pláže Soči jsou obsypány desetitisícovým davem, západní novináře usadili pořadatelé do křesel jen pár metrů vzdálených od dotírajících mořských vln,  vyhrává břeskná hudba, nad shromážděním přelétne letka vojenských přepravních letounů s po nebi rozprostřenou ruskou vlajkou, a hned poté přišustí na jediné volné místo pláže tmavomodrá prezidentská limuzína. Prezident Putin z ní vystoupí, kráčí ke skupině západních novinářů, s několika se pozdraví, načež se obrátí k moři, vstoupí do něj, ale ne, on vstoupí na ně, a teď, v burácivém potlesku a jásotu davu chodí po vodě, nepropadne se jí, tímto způsobem obkrouží na moři kruh o poloměru zhruba třiceti metrů, načež z mořské hladiny vstoupí zpět na písečnou pláž, mlčky na západní novináře pohlédne a odkráčí směrem ke svému vozu.

Druhý den ráno všechny západní noviny napsaly: Putin neumí plavat."

(rp,prvnizpravy.cz,pcroberts,Volně přeložil Lubomír Man,foto:arch.)
43-8974200277/0100

Pro platby ze zahraničí: IBANCZ5601000000438974200277
BIC / SWIFT kódKOMBCZPPXXX


Zrušili byste koncesionářské poplatky?

Ano
transparent.gif transparent.gif
67%
Ne
transparent.gif transparent.gif
17%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
16%