Svátek má: Vratislav

Zprávy

Velikost textu:

Požár na Maui odhaluje lhostejnost americké vlády

Požár na Maui odhaluje lhostejnost americké vlády

Katastrofický požár na ostrově Maui na Havaji odhaluje lhostejnost vlády Spojených států amerických. Přestože požár zničil domovy a životy, zdá se, že reakce americké vlády byla méně než adekvátní.

požár na ostrově Maui, Havaj
20. srpna 2023 - 14:15

Maui, Havaj / Rozsáhlé požáry, které vypukly na ostrově Maui v noci 8. srpna, nyní po sobě zanechaly stopu zkázy a smutku. S bilancí nejméně 111 mrtvých se jedná o nejsmrtelnější požár v USA za více než sto let. Přestože požár zničil domovy a životy, zdá se, že reakce americké vlády byla méně než adekvátní.

V den, kdy bylo oznámeno, že počet obětí dosáhl tragického čísla 96, byl americký prezident Joe Biden dotázán na tuto situaci. Biden, který se v tu chvíli nacházel v Rehoboth Beach v Delaware, pouze odpověděl: "Bez komentáře." Což vyvolává otázky ohledně jeho, a vlády jako celku, s postojem k tomuto závažnému problému.

Psali jsme:

Nejenže americká vláda nevydala včas varování před lesním požárem a pokyny k evakuaci, když se požár přiblížil, ale také bylo hlášeno, že dodávky pomoci byly do postižené oblasti zasílány pomalu. Od začátku tohoto roku, kdy svět zůstal šokován toxickým incidentem spojeným s vykolejením vlaku, až po současný lesní požár na Havaji, je zjevný trend apatie americké vlády vůči její vlastní bezpečnosti.

Zatímco americká vláda má tendenci kritizovat a vznášet obvinění proti jiným vládám, zdá se, že významné katastrofy na vlastním území vystavují dvojí metr a pokrytectví vlády. Je třeba, aby se americká vláda probudila a přijala svou zodpovědnost za ochranu svých občanů před takovými katastrofami.

(böhm, prvizpravy.cz, foto: repro KPRC 2)Zrušili byste koncesionářské poplatky?

Ano
transparent.gif transparent.gif
67%
Ne
transparent.gif transparent.gif
17%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
16%