Svátek má: Lenka

Zprávy

Velikost textu:

Rusko zveřejnilo jména cestujících havarovaného letadla

Rusko zveřejnilo jména cestujících havarovaného letadla

Letadlo Embraer havarovalo v oblasti Tveru a ruský úřad pro civilní letectví (Rosaviatsia) ve čtvrtek potvrdil úmrtí všech 10 cestujících a členů posádky. Mezi oběťmi byl i ruský podnikatel Jevgenij Prigožin a Dmitrij Utkin.

Místo havárie letadla
24. srpna 2023 - 16:55

Podle seznamu Rosaviatsia byli na palubě také Sergej Propustin, Jevgenij Makarjan, Alexander Totmin, Valerij Čekalov a Nikolaj Matyuseev, společně s dalšími třemi členy posádky, jejichž jména byla také zveřejněna.

Jevgenij Prigožin, známý jako zakladatel Wagner Group - soukromé vojenské společnosti aktivní v konfliktech v Sýrii, Libyi a na Ukrajině, měl vlivnou pozici v ruském podnikatelském světě. Naopak Dmitrij Utkin, bývalý důstojník ruské armády a speciálních jednotek, měl na starosti bojový výcvik Wagnerových vojáků a řídil jejich vojenské operace.

Psali jsme:

Další významnou osobností na palubě byl Valerij Čekalov, vrchní manažer Jevgenije Prigozhina. Dozíral na Prigozhinovy civilní projekty v zahraničí a zajišťoval logistickou podporu skupiny.

Příčina letecké havárie je v současné době stále předmětem šetření. Lokální média informovala, že na místě neštěstí byla objevena těla všech 10 cestujících a členů posádky, a bohužel nebyli hlášeni žádní přeživší.

(böhm, prvnizrpavy.cz, foto: repro CBSmorning)Kdo se podle vás stane příštím americkým prezidentem?