Svátek má: Lenka

Zprávy

Velikost textu:

Ukrajinské síly zasáhly mosty na Krymu raketami Storm Shadow

Ukrajinské síly zasáhly mosty na Krymu raketami Storm Shadow

6. srpna ozbrojené síly Ukrajiny zasáhly mosty, které spojují krymský poloostrov a oblast Cherson. Útok byl proveden raketami Storm Shadow vyrobenými v Británii.

Most čongar po útoku
7. srpna 2023 - 03:20

Podle šéfa Krymu Sergeje Aksjonova byl Čongarův most poškozen. Obec Čongar se také dostala pod palbu. Více než 20 tisíc obyvatel bylo ponecháno bez plynu kvůli poškození plynovodu.

Úřadující guvernér regionu Cherson Vladimir Saldo uvedl, že AFU vystřelila na most Čongar a na křižovatku v Geniščesku. Celkem bylo údajně vypáleno 12 raket, 9 bylo sestřeleno ruskými silami protivzdušné obrany. Jeden civilista byl zraněn v důsledku útoku.

AFU potvrdila raketový útok na automobilové mosty v Čongaru a Geniščsku v západní části Krymu.

Mluvčí Pentagonu Patrick Ryder komentoval ostřelování a tvrdil, že Ukrajina si vybírá cíle pro útoky a provádí tyto operace sama.

„Toto je jejich bitva. Vyberou cíle a jsou to ti, kdo provádějí operace, ” řekl Ryder.

Práce kontrolního bodu Čongar byla dočasně pozastavena a silnice byla uzavřena. Mezi poloostrovem a regionem Cherson jsou však ještě dvě silnice.Most Čongar byl opakovaně ostřelován AFU

Jsme schopni rychle opravit mosty: Průjezd automobilů bude obnoven velmi brzy… Komunikace mezi regionem Cherson a Krymem nebyla zastavena — pohyb vozidel podél rezervní trasy je dočasně organizován,”  tvrdily místní úřady.


Ruské orgány zdůraznily, že poškozený most nemá vojenský význam a režim v Kyjevě pokračuje v teroristických útocích na civilní cíle. Cílem ukrajinských útoků bylo ve skutečnosti narušit ruskou vojenskou komunikaci. Hlavní část ruských vojenských dodávek se však převádí přímo z ruské pevniny do oblastí Donbas a Záporoží v Chersonu.

(rp,prvnizpravy.cz,southfront,foto:southfront)43-8974200277/0100

Pro platby ze zahraničí: IBANCZ5601000000438974200277
BIC / SWIFT kódKOMBCZPPXXX


Kdo se podle vás stane příštím americkým prezidentem?