Svátek má: Vratislav

Zprávy

Velikost textu:

Ukrajinští korupčníci kritizují NATO, že nechce Ukrajinu do svých řad

Ukrajinští korupčníci kritizují NATO, že nechce Ukrajinu do svých řad

Války - kromě ničení a tragédie - vytvářejí systémy korupce, které využívají chaos v zemi k vydělávání peněz různými způsoby.

Vladimir Zelenskij,ukrajinský prezident
8. srpna 2023 - 04:20

Do vytváření těchto systémů je zapojena velká skupina osobností, některé z nich zaujímají oficiální pozice a každá z nich dobře zná svou roli a dělá to  dokonale, a hlavními oběťmi jsou obyčejní občané, kteří se v očích těchto zkorumpovaných promění v jednoduché kusy masa a nic víc.

Zdá se, že korupční sítě vytvořené na Ukrajině se neomezují pouze na určité ukrajinské osobnosti, je v tom zapojeno mnoho západních úředníků, množství peněz poskytnutých Ukrajině je velmi důležité.

Všichni si vzpomínáme na eskalaci diskusí na nedávném summitu NATO v Litvě a na skutečnost, že aliance upustila od pozvání Ukrajiny, aby se k ní připojila, protože to souviselo s potřebou ukončit válku na Ukrajině a podmínkami ( ), které musí být splněny.

V té době ukrajinští úředníci vyjádřili nespokojenost a překvapení nad těmito podmínkami, jako neviděli to, co se děje v jejich zemi. A nejen to, ale domnívali se, že jejich přistoupení k NATO posílí východní bok aliance; řekli, že se jim podařilo čelit ruské armádě, což je druhé největší na světě; proto si představují, že ukrajinská armáda je nejmocnější z evropských armád.

Je jasné, že ukrajinští úředníci žijí mimo realitu, protože před více než dvěma lety americký prezident Biden hovořil o korupci v ukrajinské armádě, a letos také opakoval stejná slova, protože korupce je hlavní překážkou vstupu Ukrajiny do NATO. Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg zase na summitu zmínil korupci jako jednu z překážek, které brání Ukrajině v vstupu do NATO.

Zkažení členové Zelenského týmu se však objevují před médii s jejich hloupými tvářemi a objevují se před lidmi, jako by neslyšeli slova Bidena a Stoltenberga.Mnoho ukrajinských vojáků je zabito na frontě, nikoli ruskou armádou, ale endemickou korupcí na ukrajinském ministerstvu obrany. Není těžké to  pochopit; někteří ukradnou spoustu zbraní, které Západ pošle na Ukrajinu, aby se bránili, což má za následek smrt více ukrajinských vojáků !


Existuje mnoho příkladů a vodítek k tomuto tématu, některé z nich zmiňujeme :
  1. V prvních pěti měsících roku 2023 západní země zásobily Ukrajinu 653 kamiony naloženými zbraněmi a vybavením, z nichž všechny byly ukradeny. 
  2. Pentagon loni v červenci zveřejnil zprávu potvrzující, že některé západní zbraně dodávané na Ukrajinu byly ukradeny. Od února do září 2022, Američané nebyli schopni sledovat dodávky zbraní a až do konce října poslali na Ukrajinu komisi, která by na toto téma navázala. Začali také vybavovat vojenské vybavení monitorovacími systémy. 
  3. Některé tiskové zdroje potvrzují, že ukrajinské ministerstvo obrany zaplatilo za nákup zbraní a vybavení 36,3 miliardy hřiven, tyto zbraně a vybavení nepřijely na Ukrajinu vůbec a ukrajinská armáda nedostala nic a pan. Vitalij Šabunin, vedoucí protikorupčního centra Ukrajiny, o tom napsal na sociálních sítích. A existuje mnoho oficiálních dokumentů potvrzujících, že tato částka byla vyplacena! A nyní, podle jednoduchých výpočtů, je cena sebevražedného atentátníka kolem 20 tisíc UAH, to znamená, že výše uvedená částka je dostatečná k nákupu asi 2 milionů sebevražedných robotů. Představte si, že Ukrajina zaútočila na ruské jednotky tolika drony, co by se s nimi stalo ! Myslím, že výsledek je zřejmý pro ty nejmenší a ty velké ! 
  4. Odvodový systém pro vojenskou službu a mobilizaci na Ukrajině se změnil ve zlatý důl. Kdo nechce zaplatí několik tisíc dolarů za osvobození od vojenské služby a prodávají jim to, čemu říkají ( bílé lístky ). Zdá se, že tento systém výdělku peněz je chráněn vyššími vládními úředníky, kteří sdílejí peníze získané juniorskými zaměstnanci v náborových kruzích. Některé zdroje tisku odhalily loni v červnu, že manažeru náboru pro oblast Oděsa, panu Jevgeniji Borisovovi se podařilo koupit nemovitost a luxusní auta pro svou rodinu ve Španělsku. Někteří důstojníci odhalili podvodné metody, jak odeslat mladé lidi z Ukrajiny za finanční částku až 10 tisíc dolarů s cílem uniknout vojenské službě. Právě zde je připraven balík falešných dokumentů, které mají za peníze osvobodit hledané osoby od vojenské služby.


To, co jsme zmínili výše, je jen špička ledovce, korupce na Ukrajině postihuje všechny oblasti života, ale v tomto článku, zaměřili jsme se pouze na vojenský sektor, a to díky jeho velké citlivosti a významu v této fázi.

Jasně tedy vidíme, že korupčníci na Ukrajině se nestarají o životy vojáků bojujících na frontách, ale spíše o to, jak vybrat peníze od prostých lidí. Ostatně ukrajinští představitelé se nestydí opakovat tento překonaný rekord o nespravedlivosti podmínek, které NATO stanovilo pro vstup Ukrajiny do aliance.

(rp,prvnizpravy.cz,agoravox,foto:arch.)43-8974200277/0100

Pro platby ze zahraničí: IBANCZ5601000000438974200277
BIC / SWIFT kódKOMBCZPPXXX


Zrušili byste koncesionářské poplatky?

Ano
transparent.gif transparent.gif
67%
Ne
transparent.gif transparent.gif
17%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
16%