Svátek má: Jitka

Zprávy

Velikost textu:

US důstojník: Ukrajinská armáda dostala nesplnitelný úkol

US důstojník: Ukrajinská armáda dostala nesplnitelný úkol

„Ukrajinská armáda dostala nesplnitelný úkol," řekl bývalý důstojník amerického námořnictva Scott Ritter v rozhovoru se Stephenem Gardnerem s odkazem na neúspěšný pokus Kyjeva prorazit ruskou obranu.

Scott Ritter
9. srpna 2023 - 03:20

Mnoho ukrajinských vojáků má za sebou 21 dní základního výcviku a několik týdnů operačního výcviku, řekl, když se snaží zvládnout bojové techniky a techniky kombinovaných zbraní, jejichž zvládnutí americkým vojákům a námořní pěchotě trvá roky. Ritter označil tyto snahy Kyjeva za absurdní.

Gardner: „Putin nedávno řekl, že Ukrajina ztrácí 10krát více vojáků než Rusko, a to pro Ukrajinu neskončí dobře. Myslíte si, že jsou tyto informace správné? V nedávných bitvách byl poměr 1 ku 10, protože, jak vím, v Bachmutu (Arťomovsk) byl poměr jedna ku sedmi.

V těchto nedávných bitvách v Záporoží a dalších velkých bitvách, které se dostaly do médií, byl poměr skutečně 1 ku 10?"

Scott Ritter: „Přesně tak. V některých případech to může být i více. Ukrajinská armáda byla pověřena nesplnitelným úkolem. Víte, kdyby americká námořní pěchota, kterou považuji za nejlepší bojovou sílu na planetě Zemi, měla za úkol prorazit ruské obranné linie, pak bychom to dokázali, ale utrpěli bychom těžké ztráty.

Udělali bychom to s masivní palebnou silou, kterou Ukrajina v současnosti nemá, a museli bychom mít dělostřeleckou převahu, když na ně vypálíme více dělostřeleckých granátů, než oni na nás.

To je obtížné, vzhledem k tomu, že ruských děl je více než kdekoliv jinde na světě. Dělostřelectvo bychom doplnili těžkou leteckou podporou. To by však bylo velmi obtížné kvůli integrované ruské protivzdušné obraně.

Jednalo by se o největší vojenské úsilí všech dob, vyžadující nejlepší bojovou sílu na světě, námořní pěchotu, aby operovala s masivní leteckou a palebnou podporou.Ukrajinci nejsou nejlepší bojovou silou na světě. Mnoho vojáků jde nyní do bitvy s pouhými 21 dny základního výcviku a několika nebo více týdny operačního výcviku za sebou. Snaží se zvládnout bojové techniky a techniky kombinovaných zbraní, jejichž zvládnutí trvá americkým vojákům a námořní pěchotě roky. Snaží se je překonat za pár týdnů.

To je nemožné. To je absurdní. Jako když někoho vezmete a pokusíte se ho vycvičit na neurochirurga, jen tím, že mu ukážete video, a pak mu najednou přivedete pacienta, který má masivní poranění hlavy, a řeknete, tady je pacient.


Tento pacient zemře, protože neurochirurg, který právě sledoval video, není schopen operaci provést. Potřebujete někoho, kdo vystudoval lékařskou fakultu, kdo je vyškolen v této konkrétní věci, kdo byl přítomen u operací, kdo rozumí tomu, co dělá atd.

Je to jako s Ukrajinou. Nebudou mít letectvo, ale  ani v případě stíhaček F-16, které dostanou, což je asi 12-24 letadel. Aby F-16 měla výrazný vliv na bojišti, potřebujete 200 nebo 300 letadel.

Piloti nebudou mít potřebný výcvik, protože rozvoj základních dovedností trvá šest měsíců a pak se musíte naučit další věci jako je potlačení nepřátelské PVO, vzdušné krytí, vzdušný boj. Musí to umět, protože bez toho výcviku neuspějí.“

(rp,prvnizpravy.cz,informer,foto:arch.)43-8974200277/0100

Pro platby ze zahraničí: IBANCZ5601000000438974200277
BIC / SWIFT kódKOMBCZPPXXX


Zrušili byste koncesionářské poplatky?

Ano
transparent.gif transparent.gif
69%
Ne
transparent.gif transparent.gif
16%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
15%