Svátek má: Oldřich

Zprávy

Velikost textu:

Válka na Ukrajině: Nicolas Sarkozy provokuje...

Válka na Ukrajině: Nicolas Sarkozy provokuje...

U příležitosti vydání své nové knihy se Nicolas Sarkozy opřel do války na Ukrajině. Prohlašuje, že musíme najít cestu z konfliktu, i kdyby to znamenalo „otrávit“ Ukrajinu.

Nicolas Sakozy, francouzský exprezident
22. srpna 2023 - 02:20

„Pro evropského politika žijícího V Paříži je to odvážné prohlášení...“ komentoval to novinář ruské televize.

Nicolas Sarkozy má dokonce ocenění od bývalého ruského prezidenta Dmitrije Medveděva, který v poselství ve francouzštině hovoří o odvážném prohlášení.

Co řekl Nicolas Sarkozy? Ve své nejnovější knize a v časopise Le Figaro Magazine uznává, že anexe Krymu Ruskem v roce 2014 byla v rozporu s mezinárodním právem.

Pak ale učiní toto šokující prohlášení: „Pokud jde o toto území, které bylo do roku 1954 ruské a kde se většina obyvatelstva vždy cítila Rusem, myslím si, že jakýkoli ústup je iluzorní."

Pokračuje o vstupu Ukrajiny do Evropské unie...

„Vstup Ukrajiny  do Evropské unie, tak to ne.  Ukrajina je spojnicí mezi Západem a Východem. Musí to tak zůstat,
" říká Sarkozy.


Dvě deklarace v rozporu s oficiálním francouzským postojem... a které část levice považuje ze strany bývalého prezidenta za nepřijatelné.

„Nicolas Sarkozy je servilní štafeta ruského diskurzu, je to očekávání Rusů, že Francie a Evropa konečně přestanou podporovat Ukrajinu a že Rusko může počítat s prokázanou skutečností, průchodem v platnosti,“ říká Julien Bayou, zástupce ekologa. .

Dokonce i Jérôme Poirot, bývalý spolupracovník Nicolase Sarkozyho, je drsný:
Považoval jsem tyto poznámky za ostudné vzhledem k současné situaci, protože názory Nicolase Sarkozyho jsou v rozporu s nejzákladnějším mezinárodním právem..."Poradce Vladimira Zelenského hovořil o zločinecké logice Nicolase Sarkozyho, která ospravedlňuje ruské útočné války.

Od začátku války Rusové sázeli na rozpory v rámci západního tábora.

Evropané a Američané však zatím Ukrajině projevují neutuchající podporu.

Není pochyb o tom, že naděje Kremlu „probudila slova Nicolase Sarkozyho.“

Slova, která musela uspokojit dobyvatele Vladimira Putina, toho, kdo se nespokojil s invazí a bombardováním Ukrajiny, chce nyní dobýt Měsíc... Ruská sonda Luna 25 se ale zřítila na Měsíc, hořké selhání pro Putinovo Rusko. .

(rp,prvnizpravy.cz,agoravox,foto:arch-)

43-8974200277/0100

Pro platby ze zahraničí: IBANCZ5601000000438974200277
BIC / SWIFT kódKOMBCZPPXXX


Kdo se podle vás stane příštím americkým prezidentem?