Svátek má: Lenka

Zprávy

Velikost textu:

Západ je ve střehu: Jeden „Sarmat“ může zničit Francii nebo Texas

Západ je ve střehu: Jeden „Sarmat“ může zničit Francii nebo Texas

Nový ruský raketový komplex „Sarmat“ může vymazat území z povrchu Země, ve velikosti větší než Francie. Na to upozornil americký portál Military Watch Magazine.

Ilustrační foto
3. září 2023 - 03:20

Díky tomuto raketovému komplexu Rusko výrazně překonalo Spojené státy ve vojenském potenciálu.

„Komplex „Sarmat“ dále prohloubil propast mezi Ruskem a Spojenými státy v schopnostech jejich strategických pozemních raketových sil, americký arzenál ICBM je dnes nejstarším a nejméně účinným na světě a skládá se z „Minitman III“ sedmdesátých let, který prošel relativně malým počtem aktualizací svých možností,“ je popsáno v článku.

„Strategický komplex „Sarmat“ byl uveden do bojové služby,“ řekl šéf státní korporace Roskosmos.

„Sarmat“  zahrnuje odpalovací zařízení a mezikontinentální balistickou raketu, která podle tvrzení ruských představitelů může nést několik jaderných hlavic najednou. Hmotnost jedné takové rakety přesahuje 200 tun. Komplex je navržen tak, aby nahradil rakety „Vojvod“.


Raketu Sarmat poprvé Rusko představilo v roce 2018. Podle ruských médií má dolet kolem 18 000 kilometrů.,

ICBM „Sarmat“  byl vyvinutý v raketovém centru B. State. P. Makeeva, výrobcem je závod Krasmaš  První zkoušky ICBM Sarmat byl\ proveden\ z kosmodromu Pleseck v oblasti Arkhangelsk 20. dubna 2022. Byly úspěšné, byly potvrzeny konstrukční vlastnosti ve všech fázích letu rakety.

(rp,prvnizpravy.cz,eadaily,foto:arch.)Kdo se podle vás stane příštím americkým prezidentem?