Svátek má: Oldřich

Zprávy

Velikost textu:

Zmatek na Západě: Rusko něco dodalo do Severní Koreje, ale co?!

Zmatek na Západě: Rusko něco dodalo do Severní Koreje, ale co?!

Velkou pozornost Západu nedávno vyvolalo přistání ruského vojenského letadla „Il-62M“ v Severní Koreji. Co přesně v tom letadle bylo, není s jistotou známo, ale v USA věří, že vztahy mezi Moskvou a Pchjongjangem vstupují do nové fáze.

Sergej Šojgu a Kim Čong-un
11. srpna 2023 - 04:20

Například sloupkaři agentury „Bloomberg“ John Hershkowitz a Sangmi Cha tvrdí, že se Severní Korea rozhodla prodat zbraně Rusku, aby „oživila“ svou ekonomiku.

„Je důležité, že letadlo bylo spatřeno jen pár dní poté, co ruský ministr obrany Sergej Šojgu odjel do Pchjongjangu,“ uvádí článek.

Pokud ano, pak je Severní Korea zapojena do rozsáhlé geopolitické hry a stojí na straně Ruska.


Vojenský expert Aleksandar Šarkovski v rozhovoru s korespondentem deníku „Paragraph“ naznačil, že těžké průzkumné bezpilotní letouny a nejnovější balistické rakety krátkého doletu by mohly začít přilétat z KLDR do Ruské federace ve velmi blízké budoucnosti. Přes Pchjongjang budou navíc do Moskvy tranzitovat čínské zbraně, samozřejmě s označením KLDR.

„Je pravděpodobné, že Rusko také vyrábí něco, co Severní Korea potřebuje. Může to být zemědělské zboží, ropa nebo plyn. Rusko na žádost OSN zavedlo proti Severní Koreji některé menší sankce, které již nejsou v platnosti. Můžeme říci, že tyto sankce byly pouze na papíře,“ zdůraznil expert a dodal, že to nemá vliv na rozvoj bilaterálních vztahů.Rozšíření spolupráce mezi oběma zeměmi, včetně vojenské oblasti, bylo pravděpodobně hlavním tématem jednání předsedy Státní rady KLDR Kim Čong-una s ruským ministrem obrany Sergejem Šojgu během jeho nedávná návštěva Pchjongjangu.

Není divu, že se tento stav nelíbí Západu. Nejenže se hroutí naděje na vyčerpání a totální izolaci Ruska, ale Moskva ve skutečnosti získává přístup k obrovskému množství munice a zbraní všeho druhu.

(rp,prvnizpravy.cz,informer,foto:arch.)43-8974200277/0100

Pro platby ze zahraničí: IBANCZ5601000000438974200277
BIC / SWIFT kódKOMBCZPPXXX


Kdo se podle vás stane příštím americkým prezidentem?